صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 2608                                               
بررسي وضعيت فرهنگ سازماني كارآفرينانه در دانشگاه تهران
پژوهش منبع
بررسي وضعيت فرهنگ سازماني كارآفرينانه در دانشگاه تهران عنوان
سوسن قناتي؛ اسد اله كرد نائيج؛ حميد رضا يزداني نويسنده
1392/12/05 تاريخ

يكي از ابزارهاي راهبردي و كليدي در راه توسعه‌ي اقتصادي و تضمين اشتغال پايدار در جوامع امروزي، وجود دانشگاه كارآفرين در سطح آموزش عالي است. هنگامي كه دانشگاهي مي‌خواهد به سمت كارآفريني حركت كند، بايد فرهنگ كل دانشگاه به فضاي كارآفرينانه تبديل شود.

خلاصه
توسعه كارآفريني مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

چكيده
يكي از ابزارهاي راهبردي و كليدي در راه توسعه‌ي اقتصادي و تضمين اشتغال پايدار در جوامع امروزي، وجود دانشگاه كارآفرين در سطح آموزش عالي است. هنگامي كه دانشگاهي مي‌خواهد به سمت كارآفريني حركت كند، بايد فرهنگ كل دانشگاه به فضاي كارآفرينانه تبديل شود. به‌عبارت ديگر دانشگاه كارآفرين نيازمند يك فرهنگ سازماني كارآفرينانه بوده و برهمين اساس اين تحقيق در صدد آن است تا به بررسي وضعيت فرهنگ سازماني كارآفرينانه در دانشگاه تهران بپردازد. روش تحقيق استفاده شده، روش توصيفي از شاخه‌ي پيمايشي است.

داده‌هاي تحقيق با پرسش‌نامه انجام شده و براي بررسي وضعيت فرهنگ سازماني كارآفرينانه و شناسايي نقاط ضعف و قوت از آزمون‌هاي علامت و تحليل واريانس فريدمن استفاده شده است. جامعه‌ي آماري تحقيق مديران و كارشناسان دانشكده‌هاي دانشگاه تهران بالغ بر 1536 نفر هستند. تعداد كارشناسان رسمي در واحدهاي ستادي و دانشكده‌ها 1191 نفر و تعداد مديران برابر با 345 نفر بوده است. تعداد نمونه‌ي محاسبه شده برابر با 203 بوده اما در نهايت تعداد 160 پرسش‌نامه برگشت داده شده است. نتايج تحقيق نشان مي‌دهد فرهنگ سازماني كارآفرينانه در دانشگاه تهران در وضعيت مطلوبي قرار ندارد. تنها دو بعد تفريح و سرگرمي، و ارزش‌مندي كار در وضعيت مطلوب بوده و ساير ابعاد فرهنگ سازماني كارآفرينانه شامل جسارت، تحمل انحراف خلاق، آينده‌نگري جسورانه، خطرپذيري، ارتباط باز، همكاري و تشريك مساعي، نوآوري پيش‌گام، تحمل شنيدن اظهارنظرهاي مخالف در وضعيتي نامطلوب هستند.

 لطفا براي دريافت متن كامل مطالعه كليك كنيد
بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است